fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Radziwiłł: urzędnicy mają pracować efektywniej

materiały prasowe
Obywatele oczekują, że jakość usług publicznych finansowanych z ich podatków będzie coraz lepsza. Dlatego ważne jest zwiększanie efektywności działań, w tym pracy urzędników – mówi wiceminister finansów Artur Radziwiłł.

Rz: Będą podwyżki dla urzędników?

Zamrożenie funduszu płac w części sektora publicznego nie oznacza, że pracownicy nie mogą mieć podwyżek. Istnieje możliwość korekty wynagrodzeń najlepszych pracowników czy premiowania efektów, tyle że musi się to odbywać w ramach budżetu przeznaczonego na wynagrodzenia w danej jednostce.

Ale premier Ewa Kopacz już obiecała publicznie podwyżki w przyszłym roku.

Tak. Słyszałem, że pani premier podkreśliła, iż w związku z lepszą kondycją finansów publicznych w budżecie na rok 2016 znajdą się środki, aby odmrozić płace w administracji.

Znajdą się?

Gdy będziemy konstruować budżet na 2016 r., ciągle będziemy w procedurze nadmiernego deficytu, więc to stanowi naturalne ograniczenie dla rozluźnienia polityki fiskalnej. Drugim ograniczeniem jest nasza własna reguła wydatkowa, która jasno mówi, że zwiększenie wydatków na płace dla urzędników, pomijając ocenę efektywności takiego działania, wymagałoby znalezienia oszczęd...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA