fbTrack

Magistrowie/studenci

Studenci już wiedzą, gdzie są staże i praca

Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych przyciągnęły rekordową liczbę zainteresowanych
Atrakcyjne warsztaty prowadzone przez prawników największych kancelarii w Polsce były niepowtarzalną szansą na poznanie kompleksowej oferty przyszłych pracodawców. Patronat nad imprezą objęła „Rz”.
W trakcie tych zajęć studenci uczyli się wystąpień publicznych i kreowania wizerunku oraz tajników pisania dobrego CV. Umożliwiło im to Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland. Podczas III Ogólnopolskich Dni Praktyk Prawniczych studenci i absolwenci mogli zapoznać się też z ofertami pracy oraz informacjami o procedurach aplikowania na staż. Nie zabrakło spotkań z prawnikami, którzy m.in. doradzali, jak skutecznie napisać list motywacyjny albo gdzie na prawniczym rynku powstały nisze i w jaki sposób się do nich dostać.
– Zdobyte dzięki nim doświadczenie na pewno przyda się studentom. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – praktykę, ciekawy staż, pierwszą, atrakcyjną pracę – podsumowują przedsięwzięcie organizatorzy. Impreza była także okazją dla podmiotów oferujących staże i wszelkie możliwości rozwoju zawodowego do bezpośrednich spotkań ze studentami. Wśród firm, które zaprezentowały się w trakcie tegorocznych ODPP, były m.in.: Ernst & Young, Allen & Overy, Deloitte, MDDP, Chadbourne & Parke, Clifford Chance, Linklaters, Lovells H. Seisler, White & Case oraz Wierzbowski Eversheds. Organizatorzy potwierdzają, że pełna edukacja prawnicza wymaga jak najszybszego kontaktu z praktyką. Dlatego po kolejnej zakończonej powodzeniem imprezie zapraszają już dzisiaj na przyszłoroczne dni praktyk prawniczych.
Źródło: Rzeczpospolita

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL