fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sądownictwo

Peter V. może odsiedzieć wyrok za morderstwo

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski
Fotorzepa, Krz Krzysztof Łokaj
Jeśli się okaże, że Peter V. zostanie skazany za przestępstwo, które zostało popełnione w 2003 roku, to może być tak, że będzie musiał odbyć resztę poprzedniej kary. Za morderstwo - powiedział w RMF FM minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.
Jest taka możliwość, dlatego że jego ułaskawienie było warunkowym, przedterminowym zwolnieniem z odbycia reszty kary. Jeżeli się okaże teraz, że zostanie skazany za przestępstwo, które zostało popełnione w 2003 roku, być może, jako recydywista, będzie musiał odbyć resztę poprzedniej kary. Miałby do odsiedzenia jeszcze siedem lat - mówił szef wymiaru sprawiedliwości.
Minister dodał, że na razie aresztowany bankier odmawia składania wyjaśnień w sprawie prania pieniędzy w spółkach należących do Dochnala. Gdyby chciał, na pewno powiedziałby bardzo dużo - dodał. Ćwiąkalski odniósł się również do sugestii, że V. miałby się starać o status świadka koronnego. Uznał, że najpierw trzeba sprawdzić, czy zatrzymany w ogóle spełnia warunki, a po drugie, czy ma coś do powiedzenia - uznał.
Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA