fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Grupa Kulczyka buduje w Dubaju

Biura za 63 mln dolarów. Analitycy potwierdzają trafność inwestycji.
Kompleks pięciu biurowców postawi w Dubaju grupa Kulczyk Investment House. Współpracować będzie przy tym z jedną z największych firm branży nieruchomości w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Al Fajer Properties. Inwestycja ma kosztować 63 mln dolarów.
– Właściwie wszystkie lokalizacje w tym regionie odnotowały w 2007 r. wzrost czynszów, Dubaj jest niekwestionowanym liderem – komentuje "Rz" Elaine Rossall, kierująca działem badań i doradztwa w zakresie powierzchni biznesowych Cushman&Wakefield. – Tu wzrost sięgnął 68 proc. W tyle został Tel Awiw ze wzrostem 35 proc. W Dubaju odsetek niewynajętych powierzchni jest niezwykle mały, bo ok. 1 proc. – dodaje. Rossall potwierdza, że jednym z najlepszych miejsc pod inwestycję biurową w Dubaju jest dzielnica Jumeirah Lake Towers. Właśnie w niej grupa Kulczyka postawi biurowce.
– Ta inwestycja jest elementem naszej strategii zakładającej ekspansję na arenie międzynarodowej – mówi Manoj Narender Madnani, członek zarządu Kulczyk Investment House, reprezentujący firmę w Dubaju. Grupa, poza Polską i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, szuka możliwości inwestycyjnych na rynkach nieruchomości w Afryce Północnej, na Środkowym Wschodzie oraz Ukrainie. W Polsce należy do niej kilka warszawskich budynków. Pod koniec ubiegłego roku firma poinformowała, że obok stołecznego placu Zawiszy postawi ponad 280-m wieżowiec, jeden z najwyższych budynków Europy. Znajdą się w nim apartamenty, biura i hotel. Firma czeka na decyzję Urzędu m.st. Warszawy o warunkach zabudowy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami, prace budowlane zaczną się pod koniec przyszłego roku, a budynek będzie ukończony w 2011 roku. Inwestycja ta ma pochłonąć ponad miliard złotych.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA