fbTrack

Sylwetki

Agnieszka Królikowska nową wiceminister finansów

Agnieszka Królikowska zastąpi na stanowisku wiceministra finansów Andrzeja Parafianowicza, powołanego w poniedziałek do zarządu PGNiG - poinformowało w komunikacie biuro prasowe resortu finansów.
"Z dniem 31 grudnia z funkcji Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów, Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej, Pełnomocnika Rządu do Spraw Zwalczania Nieprawidłowości Finansowych na Szkodę Rzeczypospolitej Polskiej lub Unii Europejskiej, oraz Generalnego Inspektora Informacji Finansowej został odwołany Pan Andrzej Parafianowicz" - napisano w komunikacie MF.
W poniedziałek Parafianowicz został powołany do zarządu PGNiG, w którym będzie pełnił funkcję wiceprezesa ds. korporacyjnych. Cytowany w komunikacie minister finansów Mateusz Szczurek podziękował Parafianowiczowi za lata wytężonej pracy w MF i życzył mu sukcesów i wszelkiej pomyślności na nowej ścieżce kariery zawodowej. MF poinformowało, że 1 stycznia miejsce Parafianowicza zajmie Agnieszka Królikowska. Od 2008 r. pełniła ona funkcję dyrektora Departamentu Ochrony Interesów Finansowych Unii Europejskiej w Ministerstwie Finansów, który zajmuje się m.in. audytem i kontrolą środków unijnych. "Kierowana przez nią polska Instytucja Audytowa była już kilkukrotnie pozytywnie oceniona przez Komisję Europejską a w 2011 roku również Europejski Trybunał Obrachunkowy uznał ją za jedną z najlepszych w Europie" - napisano w komunikacie.
Królikowska ma 35 lat, jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej, studiowała finanse i bankowość oraz międzynarodowe stosunki gospodarcze i polityczne. Na obu tych kierunkach uzyskała tytuł magistra w 2002 roku. W 2010 roku obroniła pracę magisterską na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. "W latach 2002-2010 była pracownikiem naukowym w Szkole Głównej Handlowej w Instytucie Handlu Zagranicznego i Studiów Europejskich. Od 2003 roku związana z administracją publiczną. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Ministerstwie Finansów, Urzędzie Kontroli Skarbowej w Warszawie oraz Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego (...). Prywatnie wędruje po górach, podróżuje i fotografuje" - napisano w komunikacie.
Źródło: ekonomia.rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL