fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Prezes Unibepu spokojny o wizerunek swojej firmy

Unibep o kilka dni przełożył ofertę, ale nie spodziewa się problemów po katastrofie budowlanej w Białymstoku
Przekładamy ofertę, by dać czas zainteresowanym na zapoznanie się ze sprawą i wyjaśnienie wątpliwości. Nie wierzę jednak, by sprawa budowy w Białymstoku wpłynęła na nasz wizerunek i wycenę – zapewnia Jan Mikołuszko, prezes Unibep.
Jego spółka jest generalnym wykonawcą galerii handlowej Alfa w Białymstoku. W ostatni wtorek w budynku dawnych zakładów włókienniczych (Alfa powstaje na terenie starej fabryki i częściowo jest w nią wkomponowana) zawaliła się ściana z cegieł. Zginął jeden z robotników pracujących przy inwestycji. Zamknięcie budowy księgi popytu Unibep przesunął na najbliższy poniedziałek. Tego samego dnia znana będzie cena emisyjna. Subskrypcja zakończy się 20 marca. Na giełdzie akcje Unibepu będą notowane w kwietniu.
Spółka chce pozyskać z rynku ok. 100 mln zł. – Około 50 mln zł przeznaczymy na zakup działek pod budownictwo domów jednorodzinnych wokół Warszawy. Chcemy sfinalizować kilka transakcji – wyjaśnia Mikołuszko. – Kolejne 20 – 30 mln zł przeznaczymy na budowę fabryki domów o konstrukcji lekkiej w Białej Podlaskiej. Resztę przeznaczymy m.in. na inwestycje w kadry potrzebne przy generalnym wykonawstwie. W 2007 roku przychody Unibepu sięgnęły 406 mln zł, a zysk netto 11,6 mln zł. Zgodnie z prognozami zarządu w tym roku będzie to odpowiednio 670 mln zł i 24 mln zł. – Te szacunki już są pokryte w 87 proc. zawartymi kontraktami – twierdzi Jan Mikołuszko.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA