fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dane gospodarcze

Ceny rosną coraz szybciej

Inflacja bazowa wzrosła w lipcu bieżącego roku do 1,1 proc. w ujęciu rok do roku – poinformował Narodowy Bank Polski (NBP) w komunikacie.
NBP podał dzisiaj dane dotyczące inflacji bazowej w lipcu bieżącego roku. W opublikowanym komunikacie wskazuje, że w analizowanym okresie odnotowano wyższe tempo wzrostu cen we wszystkich czterech miarach wskaźnika.
I tak inflacja, po wyłączeniu cen administrowanych (podlegających kontroli państwa) wyniosła 0,8 proc. w ujęciu rok do roku wobec 0,1 proc. w czerwcu i 0,4 proc. w maju.
Wskaźnik inflacji, liczony z wyłączeniem cen najbardziej zmiennych, wyniósł 1,7 proc. wobec 1,4 proc. w czerwcu i 1,5 proc. w maju.
Wartość wskaźnika, po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła, 1,4 proc. r/r wobec 0,9 proc. w czerwcu i 1,0 proc. w maju.
Inflacja liczona metodą 15-proc. średniej obciętej wyniosła w lipcu 1,0 proc. wobec 0,8 proc. w czerwcu i 1,1 proc w maju.
Opublikowany 14 sierpnia przez GUS wskaźnik CPI (inflacji konsumenckiej) wyniósł w lipcu 1,1 proc. w ujęciu rok do roku wobec 0,2 proc. w czerwcu i 0,5 proc. w maju.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA