Niepewność nie trwała długo, tylko do połowy pierwszego seta, gdy Babos prowadziła 3:2 i serwowała. Wtedy jednak Radwańska zdobyła szybko dziewięć gemów z rzędu i można już było patrzeć ze spokojem, jak radzi sobie z silniejszą fizycznie rywalką. Pierwszy krok do reaktywacji Polki można uznać za udany, drugim będzie mecz z Darią Gavrilovą (25. WTA), importowaną z Moskwy Australijką. W ich jedynym meczu niespełna rok temu w New Haven Gavrilova wygrała 6:4, 6:4.

W Roehampton ruszyły wimbledońskie kwalifikacje i dwaj Polacy wygrali na starcie. Kamil Majchrzak pokonał Sumita Nagala z Indii 6:2, 6:0, w drugiej rundzie zmierzy się z Thanasim Kokkinakisem (Australia). Hubert Hurkacz był lepszy od Francuza Kenny De Scheppera 3:6, 7:6 (7-3), 7:5 i trafia na Reilly'ego Opelkę (USA).

W kwalifikacjach pań zagra Magdalena Fręch, jej pierwszą rywalką jest 18-letnia Diana Jastremska (151. WTA) z Ukrainy. Miejsca w turnieju głównym zapewnione mają Radwańska i Magda Linette. W deblu pojawią się obrońcy tytułu Łukasz Kubot i Marcelo Melo oraz Alicja Rosolska z Abigail Spears (USA) i Marcin Matkowski z Jonathanem Erlichem (Izrael). Polskich juniorów reprezentować będą Iga Świątek, Stefania Rogozińska-Dzik i Daniel Michalski.