Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 16.04.2017 14:12 Publikacja: 16.04.2017 08:25
Foto: Pixabay
Znalezione groby indyków z IV wieku p.n.e. świadczą, że mieszkańcy indiańskiego puebla traktowali swoje indyki z wielkim szacunkiem. Chociaż badania włosów ludzi z tamtej epoki wskazują, że mięso było stałym dodatkiem ich diety, na pewno nie było to mięso indycze.
Indiańska dieta w 80 proc. składała się z chleba kukurydzianego przypominającego współczesną tortillę, okazjonalnie z dodatkiem mięsa jeleni, kozic lub królików. Indyki zdobyły swój uprzywilejowany status dzięki piórom, które Indianie wykorzystywali do wyrobu ciepłych narzut i koców. W skóry zwierząt umiejętnie wplatano pióra, tworząc ciepłe okrycia, czapki, stroje rytualne lub kołdry. Z piór wyrabiano także lotki strzał. Indyki pierzyły się kilka razy w roku, dlatego zwierząt nie trzeba było zabijać w celu jednorazowego pozyskania ich cennych piór.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Archeolodzy odkryli starożytne egipskie miasto Imet we wschodniej delcie Nilu, ważny ośrodek gospodarczy i kultu...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Tajemnicza czaszka odnaleziona kilka lat temu w Chinach była obiektem intensywnych badań naukowców, ponieważ nie...
W trakcie badań wykopaliskowych w miejscowości Łabunie koło Zamościa archeolodzy odkryli kości mamuta. Badania p...
Naukowcy zbadali DNA szkieletów Majów, pochowanych w pobliżu Copán. Analiza potwierdziła dramatyczny spadek popu...
Hiszpańscy naukowcy dowodzą, że znaleźli najstarszy kompletny odcisk palca człowieka, który umieszczony został n...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas