Karnet na zajęcia sportowe bez podatku i ZUS

Prezenty dla pracowników sfinansowane z funduszu socjalnego są nieopodatkowane do 2 tys. zł rocznie. Limit zwolnienia z PIT m.in. na karnety na siłownie w przyszłym roku będzie niższy.

Publikacja: 13.12.2023 02:00

Karnet na zajęcia sportowe bez podatku i ZUS

Foto: Adobe Stock

Jeszcze przed świętami chcemy dofinansować pracownikom urzędu karty na zajęcia sportowe. Wydatki zostaną poniesione ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Czy karty są zwolnione z podatku? Czy też trzeba je opodatkować i potrącić urzędnikom podatek? Nasze wątpliwości budzi przepis stanowiący, że do zwolnionych z PIT świadczeń rzeczowych nie zaliczamy bonów, talonów oraz innych znaków – piszą czytelnicy.

Chodzi o art. 21 ust. 1 pkt 67 ustawy o PIT. Wynika z niego, że zwolnione z podatku są świadczenia rzeczowe bądź pieniężne finansowane w całości z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych (lub funduszy związków zawodowych). Przy czym jest w nim zastrzeżenie, że świadczeniami rzeczowymi nie są bony, talony i inne znaki uprawniające do ich wymiany na towary lub usługi.

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Zawody prawnicze
Korneluk uchyla polecenie Święczkowskiego ws. owoców zatrutego drzewa
Zdrowie
Mec. Daniłowicz: Zły stan zdrowia myśliwych nie jest przyczyną wypadków na polowaniach
Nieruchomości
Odszkodowanie dla Agnes Trawny za ziemię na Mazurach. Będzie apelacja
Sądy i trybunały
Wymiana prezesów sądów na Śląsku i w Zagłębiu. Nie wszędzie Bodnar dostał zgodę
Sądy i trybunały
Rośnie lawina skarg kasacyjnych do Naczelnego Sądu Administracyjnego