fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Przez błąd posłów PiS ustawa covidowa wejdzie w życie z opóźnieniem

Sejm
Sejm
Fotorzepa/Jerzy Dudek
Ustawa covidowa tydzień temu została podpisana przez prezydenta i mogłaby niemal natychmiast wejść w życie, ale publikacja w Dzienniku Ustaw będzie opóźniona aż do grudnia, do czasu uchwalenia jej nowelizacji - podaje RMF FM.

Radiostacja przypomina, że chodzi o ustawę wprowadzającą obowiązek noszenia maseczek, zniesienie odpowiedzialności karnej lekarzy za nieumyślne błędy medyczne w pandemii czy zagwarantowanie służbom mundurowym pełnopłatnego zwolnienia lekarskiego z powodu zakażenia koronawirusem.

RMF zwraca uwagę, że wszystkie te zmiany mogłyby być już obowiązującym prawem, gdyby nie pomyłka w głosowaniu grupy posłów Prawa i Sprawiedliwości, która poparła poprawkę Senatu. Przyznała ona stuprocentowy dodatek covidowy wszystkim lekarzom, a nie - jak od początku chciała partia rządząca - wyłącznie medykom skierowanym do walki z pandemią.

Czytaj także:

Nowelizacja naprawcza natychmiast została przyjęta przez Sejm i trafiła do Senatu, ale jak podaje RMF FM izba wyższa będzie jednak broniła dodatku dla wszystkich lekarzy, bo to pomysł senackiej większości. Co więcej, senatorowie nie zamierzają się spieszyć, zajmą się nowelizacją w niemal ostatnim możliwym terminie - na posiedzeniu 25-27 listopada.

- To oznacza, że sejmowa większość będzie mogła skutecznie odwrócić swoją wpadkę dopiero w pierwszym tygodniu grudnia i dopiero wtedy należy spodziewać się publikacji pierwotnej ustawy wraz z jej nowelizacją - wyjaśniają dziennikarze RMF FM.

Źródło: rmf24.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA