fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Zdrowie

Uzdrowiska wznawiają działalność. Co muszą wiedzieć kuracjusze

Adobe Stock
Od czwartku 11 marca uzdrowiska znów będą mogły przyjmować pacjentów. Warunkiem rozpoczęcia kuracji jest negatywny wynik testu na SARS-CoV-2 albo zaszczepienie pacjenta przeciwko COVID-19 dwiema dawkami.

Osoby, które już mają skierowanie do sanatorium, muszą poczekać na telefon lub list z NFZ z informacją o terminie rozpoczęcia leczenia.

Test na koronawirusa będzie można wykonać nie wcześniej niż 4 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego, we wskazanych punktach pobrań zwanych drive-thru. Przed wyjazdem na leczenie, należy skontaktować się z sanatorium i podać swój aktualny numer telefonu. Na ten numer zostanie wysłana SMS-em, przez system eKolejka, informacja o terminie i miejscu wykonania testu. Nie jest potrzebne żadne dodatkowe skierowanie na badanie.

Co ważne, test sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia.

O wyniku testu poinformuje pacjenta uzdrowisko, do którego pacjent został skierowany. W przypadku negatywnego wyniku testu - uzdrowisko potwierdzi telefonicznie rozpoczęcie leczenia.

Jeżeli pacjent został zaszczepiony, nie ma obowiązku wykonania testu w kierunku SARS-CoV-2.

NFZ zapewnia, że podczas leczenia uzdrowiskowego  pacjenci mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ personel udzielający świadczeń w sanatorium  został zaszczepiony, a obiekty uzdrowiskowe spełniają restrykcyjne normy sanitarne. Poza tym wszyscy pacjenci przebywający w sanatorium będą mieli negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub zostali zaszczepieni.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA