fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Łódź szuka startupów dla biznesu

Bloomberg
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna łączy startupy z dojrzałym biznesem. Mali dostają dofinansowanie na dopracowanie projektów i wpuszczają innowacje do korporacji. Trwa już druga tura programu.

Rz: Zdobyli państwo 5,5 mln zł na akcelerator dla startupów. Jakie wsparcie otrzymają firmy, które dołączą do państwa programu?

Agnieszka Sygitowicz: W akceleratorze przy Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej wspieramy małe firmy przede wszystkim kompetencjami. Każdy z co najmniej 25 startupów zaproszonych do naszego akceleratora otrzymuje do 160 tys. zł w gotówce i 40 tys. w usługach. Uważam jednak, że główną i podstawową pomocą dla nich jest dostęp do infrastruktury i zasobów korporacji, czyli ich potencjalnych klientów, siedmiu partnerów Startup Spark.

A jakie korzyści mają z tego programu korporacje? Im raczej nie brakuje środków na rozwój.

Marek Michalik: Technicznie wygląda to tak, że korporacja identyfikuje swoje potrzeby, obszary, w których chce się rozwijać, a następnie my szukamy dla nich innowacyjnych rozwiązań i rekrutujemy startupy dopasowane do ich potrzeb z rynku ogólnopolskiego. Pierwszym etapem naszej pracy jest właśnie rozmowa z duż...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA