fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Żona Kalisza startuje w wyborach, bo "boi się faszyzmu"

tv.rp.pl
Żona byłego polityka SLD Ryszarda Kalisza, Dominika Kalisz, staruje na radną Warszawy z Obywatelskiego Komitetu "Razem dla Bielan".

Dominika Kalisz startuje na radną Warszawy z Obywatelskiego Komitetu "Razem dla Bielan". Jak powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską, „boi się, że jej kraj idzie w stronę faszyzmu”.

 

W wywiadzie z żoną Ryszarda Kalisza przeczytać możemy, że interesują ją "prawne aspekty działania samorządu, ochrona zieleni i oświata”. - To bliskie mi sprawy. Wiem, jak trudno zapisać dziecko do publicznego przedszkola. Mam dwóch synów. Starszy chodził do publicznej szkoły, młodszy do publicznego przedszkola. Początkowo korzystałam z pomocy opiekunki - powiedziała.

Kobieta stwierdziła także, że niepokoi się o przyszłość swoich dzieci. – Chciałabym, żeby miały szansę dorastać w normalnej rzeczywistości, ale boję się, że mój kraj idzie w stronę faszyzmu – powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską.

Kalisz podkreśliła także, że martwi ją to, co dzieje się w Polsce. – Zobaczymy, co będzie dalej. Póki co, chodzimy z mężem i dziećmi na protesty w obronie sądów i konstytucji – powiedziała i dodała, że choć mąż daje jej rady dotyczące startu w wyborach, „decyzję o tym podjęła samodzielnie”.

Dominika Kalisz zapytana o to, która partia jest jej najbliższa, powiedziała, że „dzisiaj żadna partia jej nie odpowiada”. - Jestem bezpartyjna, ale najbliższa jest mi wolnościowa lewica. Chciałabym, aby każdy człowiek czuł się dobrze w naszym wspólnym domu. Dla mnie najważniejsze jest poszanowanie prawa i wolności oraz szacunek dla każdego człowieka - powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską. - Na prawej stronie sceny politycznej tego nie widzę. Wiadomo, że nie ma idealnego systemu, utopie nie istnieją. Demokracja z poszanowaniem praw mniejszości i gwarancje ochrony praw i wolności obywatelskich są najważniejsze - podkreśliła. 

Źródło: Wirtualna Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA