"Konfederacja rozpoczyna kontrrewolucję". Bosak zainaugurował kampanię

- Potrzebujemy prezydenta, który potrafi rozróżniać dokumenty, które podpisuje, który potrafi rozróżnić traktaty międzynarodowe, które służą racji stanu od takich, które uszczuplają kompetencje naszego państwa, które nadwerężają naszą niepodległość - mówił poseł Konfederacji Krzysztof Bosak, inaugurując swą kampanię w wyborach prezydenckich.

Aktualizacja: 07.02.2020 16:44 Publikacja: 07.02.2020 14:03

"Konfederacja rozpoczyna kontrrewolucję". Bosak zainaugurował kampanię

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

W piątek w Warszawie kandydat Konfederacji rozpoczął oficjalnie kampanię wyborczą przed wyborami prezydenckimi. Zaprezentował sztab wyborczy, główne założenia programowe i logo.

Konfederacja jako pierwsza złożyła w Państwowej Komisji Wyborczej zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego na prezydenta - poinformował Krzysztof Bosak.

Czytaj także:
Dziambor postuluje, by emerytury były jak OC

- Po raz kolejny pokazujemy, że to nie miliony wydane na kampanię wyborczą, nie miliony z wielkich ośrodków wpływu finansowego, krajowych i zagranicznych, ale dobra organizacja, etos, który nasze środowiska mają w sobie i zaangażowanie naszych działaczy czyni cuda - powiedział.

"Nikt z nas nie podpisałby Traktatu Lizbońskiego"

- Czuję ogromny zaszczyt i ogromną dumę, że będę mógł mobilizować nasze środowiska - oświadczył dodając, że środowiska współtworzące Konfederację w poprzednich wyborach prezydenckich tworzyły wiele komitetów wyborczych.

- Dziś te trzy siły: wolnościowo-konserwatywna, tradycjonalistyczna i narodowo-katolicka połączyły się po to, żeby zaprezentować Polakom w tej kampanii wyborczej program oparty na łączących nas wartościach - mówił Bosak.

Oświadczył, że najważniejsza z tych wartości to "wielki szacunek i wielkie przywiązanie do polskiej suwerenności". - Nikt z nas nie podpisałby Traktatu Lizbońskiego - zadeklarował.

- Dziś ludzie z obozu władzy przyznają, że to był błąd. Po ilu latach? Musieliśmy czekać długą dekadę, aby ludzie z obozu władzy przyznali, że Traktat Lizboński uszczuplił polską suwerenność - zaznaczył.

- Potrzebujemy prezydenta, który potrafi rozróżniać dokumenty, które podpisuje, który potrafi rozróżnić traktaty międzynarodowe, które służą racji stanu od takich, które uszczuplają kompetencje naszego państwa, które nadwerężają naszą niepodległość - przekonywał. Podkreślał, że w Unii Europejskiej trzeba zabiegać o polską rację stanu.

"Niezależność gospodarcza musi być oparta na suwerenności walutowej"

- Zawsze mówiliśmy, że niezależność gospodarcza musi być oparta na niezależności sektora finansowego, na suwerenności walutowej. I tutaj nie ma miejsca na żadne kompromisy. Polacy w tej sprawie są po naszej stronie - powiedział kandydat Konfederacji.

Nazywając je "nieuczciwymi" Krzysztof Bosak odrzucił zarzuty, że reprezentowana przez niego formacja chce "Polskę wiązać z Rosją czy zrobić z Polski drugą Białoruś". - Nigdy nikt z nas nie miał takich pomysłów, co nie znaczy że uważamy, że nie należy utrzymywać stosunków ze wszystkimi państwami, ale to jest zupełnie inna sprawa - zaznaczył.

Polityka "odrzucenia wasalnych stosunków"

Kandydat zapowiedział, że w kampanii będzie prezentował wizję wielowektorowej polityki międzynarodowej, wizję "polityki racji stanu", "odrzucenia wasalnych stosunków z którymkolwiek z kluczowych partnerów, ale też niezrywania zawartych obecnie sojuszy". - To wizja zdroworozsądkowa, pragmatyczna. Musimy umieć odróżniać politykę lizusowską od polityki szukania dobrej współpracy - podkreślał.

Ocenił, że "szczególnie drastycznie" ta kwestia "wychodziła przez ostatnie dwa lata w sferze stosunków władz naszego państwa z Izraelem i z międzynarodowymi środowiskami żydowskimi". - Do dziś liderom naszego państwa nie przeszło przez gardło wprost wyrażone, także w języku angielskim poza granicami naszego kraju, odrzucenie nieuprawnionych bezprawnych roszczeń żydowskich organizacji ze Stanów Zjednoczonych i nacisków Izraela w sprawie rzekomego polskiego współudziału w Holokauście - powiedział Bosak.

"Obie strony sporu o sądy nie mają racji"

W przemówieniu wiceprezes Ruchu Narodowego poruszył też tematy obronności, gospodarki, wymiaru sprawiedliwości, zdrowia i ochrony środowiska.

- Prawo do posiadania broni uważamy za prawo naturalne - mówił. Opowiedział się za upraszczaniem prawa pracowniczego. Krytykując PiS za, jak się wyraził, rzekome reformy, ocenił, że "sądownictwo leży". Bosak odniósł się do bieżącego sporu o zmiany w sądownictwie. - Media próbują nas obsadzić albo w roli kibiców PiS-u, albo Platformy lub innych sił lewicowych w sporze o sądownictwo. Chcę to zadeklarować bardzo wyraźnie: nie będę po żadnej stronie tego sporu, ponieważ jego obie strony fundamentalnie nie mają racji, nie mają też dobrej woli - mówił.

Zadeklarował, że Konfederacja skupia zwolenników ochrony środowiska, "mądrze pojętej prawdziwej ekologii".

"Konfederacja dziś rozpoczyna kontrrewolucję"

Kandydat przedstawił też swe stanowisko w sprawie zachodzących zmian kulturowych.

- Europa została ukształtowana na czymś, co moglibyśmy nazwać naturalnym porządkiem społecznym. Zawsze istniały odstępstwa od normy. Natomiast szaleństwem współczesnej cywilizacji Zachodu jest to, że próbuje się zatrzeć granicę między normą, normalnością a odstępstwem od niej. Tu jest pole, gdzie trzeba bronić już nie tylko zasad moralnych, ale trzeba bronić po prostu zdrowego rozsądku i prawa do wypowiadania się językiem, na którym zbudowano kulturę europejską. Słowa "mężczyzna" i "kobieta", "mama" i "tata" zaczynają być zakazane w niektórych państwach zachodnich, ponieważ rzekomo naruszają czyjeś prawa. Jest to pomysł na postawienie do góry nogami całego ładu społecznego, który utworzył naszą cywilizację - przekonywał.

Przypomniał słowa Janusza Korwin-Mikkego, który podczas prawyborczego zjazdu elektorów Konfederacji wzywał do kontrrewolucji w celu, jak to określił, obrony cywilizacji.

- Jeśli prawdą jest to, co już podają ekonomiści, że w pojedynczych afrykańskich państwach żyje więcej młodzieży niż w całej Europie, to nie pozostaje mi nic innego niż podpisać się pod tymi słowami, iż potrzebujemy takiej kontrrewolucji. Konfederacja jest siłą, która dziś rozpoczyna kontrrewolucję - zadeklarował.

- Idziemy po zwycięstwo 10 maja. U nas poprawności politycznej nie będzie - dodał.

Krzysztof Bosak przedstawił też członków sztabu, którego szefem został Paweł Usiądek, analityk finansowy. Wiceprezes partii KORWiN poseł Artur Dziambor został głównym doradcą ds. strategii, Włodzimierz Skalik z Korony - wiceszefem sztabu ds. organizacyjnych. Szefem biura prasowego został Tomasz Grabarczyk (KORWiN).

W piątek w Warszawie kandydat Konfederacji rozpoczął oficjalnie kampanię wyborczą przed wyborami prezydenckimi. Zaprezentował sztab wyborczy, główne założenia programowe i logo.

Konfederacja jako pierwsza złożyła w Państwowej Komisji Wyborczej zawiadomienie o utworzeniu komitetu wyborczego na prezydenta - poinformował Krzysztof Bosak.

Pozostało 95% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Wydarzenia
RZECZo...: powiedzieli nam
Wydarzenia
Nie mogłem uwierzyć w to, co widzę
Wydarzenia
Polscy eksporterzy podbijają kolejne rynki. Przedsiębiorco, skorzystaj ze wsparcia w ekspansji zagranicznej!
Materiał Promocyjny
Jakie możliwości rozwoju ma Twój biznes za granicą? Poznaj krajowe programy, które wspierają rodzime marki
Wydarzenia
Żurek, bigos, gęś czy kaczka – w lokalach w całym kraju rusza Tydzień Kuchni Polskiej