fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Kosiniak-Kamysz: Duda powinien wezwać Banasia do dymisji

Władysław Kosiniak-Kamysz
Fotorzepa, Piotr Guzik
- Nie chcę pokonać wyborców PiS-u, tylko ich przekonać - powiedział kandydat PSL w wyborach prezydenckich Władysław Kosiniak-Kamysz.

Lider PSL powiedział, że kampania przed przyszłorocznymi wyborami prezydenckimi na dobre rusza w tym tygodniu. Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział, że zrobi wszystko, aby jego partia osiągnęła jak najlepszy wynik.

- Ja szanuję ich wybory z ostatnich lat, ale wiem, że część z nich się rozczarowała brakiem samodzielności prezydenta Andrzeja Dudy i  niespełnieniem wielu obietnic wyborczych - powiedział w rozmowie z Polsat News.

- Idąc do wyborów nie będę chciał pokonać wyborców PiS-u, tylko ich przekonać do siebie - dodał.

Kosiniak-Kamysz nie chciał komentować zbliżających się prawyborów w Platformie Obywatelskiej. - To jest samodzielna decyzja Platformy. Nie ma co wskazywać innym partiom kandydatów - odpowiedział.

Ocenił, że PO wybrała skręt w lewo. - To jest ta przestrzeń w której Grzegorz Schetyna chce budować swoją formację polityczną - mówił.

Szef Ludowców mówił również o sprawie Mariana Banasia. Jego zdaniem szef NIK "odmówił posłuszeństwa i chyba do tego posłuszeństwa wobec prezesa PiS już nie wróci".

- Jeżeli ktoś dzisiaj w Polsce mógłby wezwać prezesa Banasia do dymisji, to powinien to zrobić prezydent. Oczekuję poważnego traktowania tej sprawy - stwierdził.   

Źródło: Polsat News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA