fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory do PE

Sondaż: Koalicja Europejska wygrywa na Pomorzu

Fotorzepa/ Krzysztof Lokaj
47,5 proc. ankietowanych na Pomorzu zapowiada, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego zagłosuje na Koalicję Europejską - wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET.

Na drugim miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość, które popiera 29,9 proc. respondentów. Powyżej progu jest jeszcze Wiosna Roberta Biedronia z wynikiem 5,3 proc.

Z analiz IBRiS wynika, że liderem w walce o mandat jest Janusz Lewandowski. – Wdowa po prezydencie Gdańska Magdalena Adamowicz, startująca z drugiego miejsca listy Koalicji Obywatelskiej, ma taką przewagę nad zamykającym listę Jarosławem Wałęsą, która raczej wskazuje na jej wygraną w rywalizacji o mandat – powiedział szef IBRiS Marcin Duma.

Czytaj także: 56 proc. Polaków: Wybory do PE bez wpływu na nasze życie

Po analizie list Prawa i Sprawiedliwości można wywnioskować, że na mandat większe szanse ma Jarosław Sellin, który ma przewagę nad Anną Fotygą.

4,6 proc. głosów zdobyła Konfederacja (Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy), 4,3 proc. Kukiz'15, 1,1 proc. Lewica Razem, a 0,8 proc. Polska Fair Play. "Trudno powiedzieć" odpowiedziało 6,6 proc. ankietowanych.

Sondaż przeprowadzony 26 marca na grupie 1100 dorosłych mieszkańców powiatów: gdańskiego, kwidzyńskiego, malborskiego, nowodworskiego, starogardzkiego, sztumskiego, tczewskiego oraz miast na prawach powiatu: Gdańska, Gdyni i Sopotu. 

Źródło: Radio ZET
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA