fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojna w Syrii

Izraelski minister grozi: Wyeliminujemy Asada

AFP
Izrael "wyeliminuje" prezydenta Syrii Baszara el-Asada, jeśli ten będzie nadal pozwalał na to, by Iran zmieniał Syrię w bazę wojskową służącą atakowi na Izrael - ostrzegł izraelski minister infrastruktury, energetyki i zasobów wodnych Juwal Steinitz.

Steinitz w rozmowie z serwisem ynet powiedział, że Asad musi być świadom tego jak skończy, jeżeli będzie nadal pozwalał Iranowi robić z Syrii swoją bazę wojskową.

- To nie do zaakceptowania, że Asad siedzi cicho w swoim pałacu i odbudowuje swój reżim pozwalając na zamianę Syrii w bazę wojskową, z której będzie można zaatakować Izrael - powiedział minister, który potem zastrzegł jednak, że jego słowa to "prywatna opinia".

Izrael obawia się, że Iran wykorzysta siły i systemy uzbrojenia zgromadzone w Syrii do ataku na Izrael, który miałby być odwetem za nalot z 9 kwietnia, w czasie którego izraelskie myśliwce zbombardowały syryjskie lotnisko T4. W ataku zginęło siedmiu irańskich doradców wojskowych i członków Irańskiej Gwardii Rewolucyjnej. Iran miałby w ramach odwetu dokonać ataku rakietowego na Izrael - pisze "Haaretz".

Przed tygodniem izraelski premier Benjamin Netanjahu oskarżył Iran o to, że ten w sekrecie nadal pracuje nad uzyskaniem broni atomowej.

Netanjahu w ubiegły weekend w czasie posiedzenia rządu miał też powiedzieć, że Izrael jest gotów na konflikt zbrojny z Iranem w sytuacji, w której bezpieczeństwo Izraela będzie zagrożone.

Źródło: Haaretz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA