fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sądzie i urzędzie

Iustitia: każdy, kto wchodzi do sądu powinien być badany

Adobe Stock
Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia" zaapelowało do Ministra Sprawiedliwości o podjęcie natychmiastowych działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa obywateli, w tym osób pracujących w sądach.

- Każdego dnia tysiące osób, w tym obywateli innych państw przychodzi do sądów. Rocznie rozpoznawanych jest w nich ok. 20 mln. spraw. W zamkniętych pomieszczeniach odbywają się rozprawy oraz przyjmowani są interesanci - piszą sędziowie.

Stowarzyszenie podkreśla, że w sądach nie zapewniono koniecznych środków bezpieczeństwa. - Nie dezynfekuje się pomieszczeń, nie egzekwuje obowiązku dezynfekcji rąk przed wejściem do sali rozpraw czy sekretariatu - czytamy na stronie "Iustitii". Wszystko to zdaniem sędziów wpływa na realne niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się koronawirusa.

Stowarzyszenie żąda niezwłocznego wprowadzenia profilaktycznych badań przez służby medyczne każdej osoby przychodzącej do sądu by sprawdzić, czy nie ma objawów zakażenia.

Na dowód konieczności wdrożenia środków bezpieczeństwa sędziowie wskazują sytuację, która miała miejsce w Sądzie Rejonowym w Janowie Lubelskim.

Przypomnijmy, że u pracownicy tego sądu stwierdzono zakażenie koronawirusem. Decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Janowie Lubelskim wprowadzono obowiązkową kwarantannę i zawieszono działalność sądu.

Źródło: Iustitia
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA