fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Andrzej Pośniak nowym partnerem zarządzającym kancelarią CMS w Polsce

Andrzej Pośniak
materiały prasowe
Wraz z początkiem maja br. stanowisko partnera zarządzającego kancelarią CMS w Polsce objął Andrzej Pośniak, który zastąpił w tej roli Małgorzatę Surdek.

Andrzej Pośniak jest prawnikiem i doradcą podatkowym, z blisko 15-letnim doświadczeniem w doradztwie prawno–podatkowym. Od ponad 4 lat stoi na czele zespołu podatkowego w Polsce, nadzoruje także ten obszar działalności CMS na poziomie Europy Środkowej i Wschodniej oraz wchodzi w skład zarządu globalnej praktyki podatkowej kancelarii. Przez ostatnie trzy lata był członkiem zespołu doradczego, wspierającego Małgorzatę Surdek w kierowaniu kancelarią w Polsce. Jako General Counsel odpowiadał także za zarządzanie ryzykiem prawnym, podatkowym i regulacyjnym.

Andrzej Pośniak specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkami oraz prawem spółek, ze szczególnym uwzględnieniem cen transferowych, VAT oraz CIT, wsparciem w zakresie tworzenia nowych modeli biznesowych, lokowania inwestycji zagranicznych, planowania podatkowego i korporacyjnego w transakcjach międzynarodowych, restrukturyzacjach oraz fuzjach i przejęciach. Jako prawnik posiadający jednocześnie wykształcenie ekonomiczne, Andrzej Pośniak doskonale łączy doświadczenie rynkowe i podatkowe z rozumieniem działalności biznesowej klientów.

Jest rekomendowany jako ekspert w dziedzinie prawa podatkowego przez Chambers Global i Chambers Europe oraz Legal 500, wiodące światowe rankingi kancelarii prawniczych.

Po 1 maja br. Małgorzata Surdek będzie w dalszym ciągu kierować praktyką postępowań sądowych i arbitrażowych CMS, łącząc praktykę procesową w Polsce z prestiżową rolą członka Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego Międzynarodowej Izby Handlowej w Paryżu oraz członka zarzadu CMS Cameron McKenna Nabarro Olwang LPP w Londynie.

Zmiana na stanowisku partnera zarządzającego CMS związana jest z powołaniem Małgorzaty Surdek w skład Międzynarodowego Sądu Arbitrażowego Międzynarodowej Izby Handlowej (International Chamber of Commerce – ICC) w Paryżu, wiodącej międzynarodowej instytucji arbitrażowej nadzorującej postępowania arbitrażowe prowadzone według Regulaminu Arbitrażowego ICC. Małgorzata Surdek jest jednym z dwóch prawników, którzy reprezentują Polskę w Międzynarodowym Sądzie Arbitrażowym ICC podczas trzyletniej kadencji 2018-2021.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA