fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Dr Łucja Nowak wzmacnia Praktykę Arbitrażu i Sporów Budowlanych kancelarii Dentons

Dr Łucja Nowak
materiały prasowe
Od lutego dr Łucja Nowak wzmacnia Praktykę Arbitrażu i Sporów Budowlanych kancelarii Dentons. Łucja Nowak jest radcą prawnym, specjalistką w dziedzinie międzynarodowego arbitrażu handlowego i inwestycyjnego. Jej ponad 15-letnie doświadczenie w Polsce, Wielkiej Brytanii, Australii i Niemczech obejmuje zarówno prawo cywilne (kontynentalne), precedensowe (common law), jak i prawo międzynarodowe publiczne.

„Nasi klienci mogą być przekonani, że kompetencje i doświadczenie dr Łucji Nowak będą istotnym wsparciem w kluczowych dla nich postępowaniach sądowych, zarówno przed sądami powszechnymi, jak i arbitrażowymi", mówi Michał Jochemczak, partner kierujący Praktyką Postępowań Arbitrażowych warszawskiego biura Dentons. „Zyskaliśmy znakomitego prawnika, mającego unikalne doświadczenie w sporach międzynarodowych. To dopełnienie naszego stale rosnącego w siłę zespołu spraw arbitrażowych i sporów budowlanych".

Łucja Nowak doradza klientom przy sporach dotyczących różnorodnych branż, m.in. farmaceutycznej i medycznej, przemysłu ciężkiego, lotniczego i budowlanego, objętych różnorodnymi regulaminami arbitrażowymi, m.in. ICC, KIG, UNCITRAL oraz ICSID. Ma również znaczące doświadczenie jako arbiter.

Jest absolwentką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (2000 r.). W roku 2001 otrzymała tytuł Master of Laws (LL.M.) z międzynarodowego prawa handlowego Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego (CEU) w Budapeszcie. W 2015 r. obroniła doktorat w zakresie prawa międzynarodowego (arbitrażu inwestycyjnego) na SOAS University of London. Jest autorką licznych publikacji i wystąpień na temat arbitrażu oraz prawa międzynarodowego.

W kancelarii Dentons została zatrudniona na stanowisku Senior Associate.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA