fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Czy usługi organizacji spotkań wigilijnych dla pracowników i ich rodzin podlegają VAT?

123RF
Interpretacje fiskusa nie dają jasnej odpowiedzi na pytanie czy usługi organizacji spotkań wigilijnych dla pracowników i ich rodzin podlegają podatkowi od towarów i usług.

W związku ze zbliżającym się okresem świątecznym większość firm ma w swoich planach organizację różnego rodzaju spotkań wigilijnych i imprez świątecznych dla pracowników, co często wiąże się z poniesieniem niemałych wydatków. Co do zasady, wydatki poczynione na organizację takich spotkań, przedsiębiorcy będą mogli odliczyć od podatku naliczonego. Prawo do odliczenia VAT nie jest jednak w każdym przypadku klarowne i wymaga stosownej weryfikacji.

Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego jest określone art. 86 ust. 1 ustawy o VAT. Zgodnie z tym przepisem, w zakresie, w jakim towary i usługi są wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych, podatnikowi przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego. Oznacza to, że brak związku poniesionego wydatku z działalnością gospodarczą podlegającą opodatkowaniu VAT nie daje przedsiębiorcy prawa do odliczenia podatku naliczonego....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA