fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gdy jest wewnątrzwspólnotowe nabycie, nie można opodatkować marży

AdobeStock
Przemieszczenie używanego samochodu z Niemiec do Polski podlega opodatkowaniu VAT. Do późniejszej odsprzedaży tego pojazdu w kraju nie stosuje się więc procedury VAT marża.

Firma A (podatnik VAT czynny) rozpoczęła prowadzenie w Polsce działalności polegającej na handlu samochodami używanymi. Firma A nabyła trzy używane samochody osobowe w USA z zamiarem ich dalszej odprzedaży. Import towarów został dokonany w Niemczech, a samochody zostały tam dopuszczone do obrotu. Następnie samochody zostały przemieszczone z Niemiec do Polski. Czy do sprzedaży tych samochodów nabytych wewnątrzwspólnotowo, a uprzednio importowych na terytorium innego państwa UE, może być stosowana procedura VAT marża? – pyta czytelnik.

W art. 120 ust. 10 ustawy o VAT zostały określone podmioty, od których podatnik musi nabyć odsprzedawane później towary używane, dzieła sztuki, przedmioty kolekcjonerskie lub antyki, żeby do tej późniejszej sprzedaży można było do zastosować procedurę VAT marża.

Czytaj także: Gdy jest procedura VAT marża, nie ma WNT

W analizowanej sprawie firma A, importując towary na terytorium danego państwa członkowskiego UE (...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA