fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Unia Europejska

Zuckerberg będzie się tłumaczył przed Parlamentem Europejskim

123RF
Mark Zuckerberg zdecydował, że stawi się w Parlamencie Europejskim i odpowie na pytania w związku z aferą Cambridge Analytica - informuje Sky News.

Przesłuchanie ma dotyczyć wykorzystywania danych osobowych przez Facebook.

- Założyciel Facebooka zaakceptował zaproszenie i przyjedzie do Brukseli tak szybko, jak to możliwe, być może już w przyszłym tygodniu - poinformował przewodniczący PE Antonio Tajani.

W ramach wizyty w PE Zuckerberg spotka się z liderami zasiadającymi w PE partii oraz członkami komitetu swobód obywatelskich Europarlamentu.

Zuckerberg ma stanąć przed PE już w przyszłym tygodniu.

Parlament Europejski już w kwietniu wzywał Marka Zuckerberga do przybycia na debatę na temat ochrony danych i prywatności obywateli.

Posłowie PE chcieli wówczas, aby założyciel Facebooka odpowiedział na pytania na temat niewłaściwego użycia danych osobistych Europejczyków. Wezwanie Zuckerberga ma związek z aferą Cambridge Analytica - firmy, która za pomocą quizów umieszczanych na Facebooku zbierała dane o milionach użytkowników. Dane te miały być wykorzystane m.in. w czasie kampanii prezydenckiej w USA.

Facebook jest oskarżany o to, że pozwolił firmie Cambridge Analytica zebrać osobiste informacje na temat ponad 50 milionów użytkowników (według szacunków przedstawicieli Facebooka doszło do wycieku danych 87 milionów internautów, z czego 2,7 mln to obywatele UE).

Przewodniczący PE Antonio Tajani zaprosił dyrektora generalnego Facebooka, Marka Zuckerberga, do stawienia się przed Parlamentem tuż po nagłośnieniu sprawy Cambridge Analytica przez media.

Ws. afery Cambridge Analytica Zuckerberg zeznawał już przed komisjami Senatu USA.

Źródło: Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA