fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

Syryjskie małżeństwo nazwało córkę Angela Merkel. Niemcy odrzuciły ich wniosek o azyl

CNN.com
27-letni Mamon Alhamza i jego 21-letnia żona Tema Alhawar w 2015 roku wyjechali z Syrii uciekając przed wojną domową. Kiedy dotarli do Niemiec urodziła im się córka, którą nazwali Angela Merkel. Teraz niemieckie służby imigracyjne odrzuciły ich wniosek o azyl.

Syryjskie małżeństwo uciekło z miasta Al-Kamiszli. W grudniu, gdy na świat przyszła ich córka, małżonkowie byli już w ośrodku dla uchodźców w niemieckim Dusiburgu.

Para zdecydowała się nazwać córkę Angela Merkel, by wyrazić wdzięczność niemieckiej kanclerz za politykę "otwartych drzwi", która sprawiła, że kraj ten przyjął w 2015 roku ok. miliona uchodźców. Alhamza podkreślił, że był też bardzo wdzięczny za sposób, w jaki traktowano jego żonę w czasie porodu.

Obecnie rodzina mieszka w Mönchengladbach. Niedawno otrzymała pismo z Federalnego Urzędu ds. Imigracji i Uchodźców, w którym małżonkowie przeczytali, że ich wniosek o azyl został odrzucony.

- Byłem zszokowany decyzją o nie przyznaniu nam azylu - podkreślił Alhamza, który zapowiedział odwołanie się od tej decyzji. Dodał, że wierzył, iż Niemcy nie będą odrzucać wniosków o azyl składanych przez Syryjczyków.

Z danych Federalnego Urzędu ds. Imigracji i Uchodźców wniosek o azyl w Niemczech złożyło 258597 Syryjczyków.

Jak dotąd azyl przyznano 577 z nich, a 93925 objęto tzw. ochroną uzupełniającą, co oznacza, że mogą przebywać w Niemczech przez rok, a po jego upływie pobyt można przedłużyć o kolejne dwa lata.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA