fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

Szwecja: Atak na ośrodek dla uchodźców

AFP
Do ataku na ośrodek dla uchodźców w szwedzkim miasteczku Timra doszło rankiem 5 marca. Nieznani sprawcy wybili szyby w kilku oknach budynku, w którym mieszkają uchodźcy.

Sprawę ataku bada obecnie policja. Funkcjonariusze informują, że 5 marca rano do ośrodka dla uchodźców podjechały dwa lub trzy samochody - i co najmniej jedna z osób, które z nich wysiadły, zaczęła wybijać szyby w budynku ośrodka dla uchodźców. 

Niedługo po ataku funkcjonariuszom udało się zatrzymać jedną osobę, która "ukrywała się w lesie niedaleko ośrodka". Według policjantów mieszkańcy ośrodka byli przerażeni atakiem na budynek.

W 2015 roku w Szwecji doszło do 322 aktów wandalizmu, których celem były ośrodki dla uchodźców. Takich ataków było dwa razy więcej niż w 2014 roku. W 2015 roku doszło też do ok. 20 podpaleń ośrodków dla uchodźców.

Szwecja jest obecnie krajem, w którym liczba uchodźców w przeliczeniu na mieszkańca jest największa w Unii Europejskiej. W 2015 roku liczące niespełna 10 mln mieszkańców państwo otrzymało 163 tys. wniosków o azyl.

Źródło: thelocal.se
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA