fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Ukradł ciężarówkę i ranił osiem osób. Policja mówi o akcie terroryzmu

AFP
W mieście Limburg w zachodnich Niemczech mężczyzna ukradł ciężarówkę i staranował osiem pojazdów czekających przed sygnalizacją świetlną. Rannych zostało osiem osób, a policja traktuje to zdarzenie jako akt terrorystyczny.

Po tym zdarzeniu siedem osób trafiło do szpitala. Zatrzymany mężczyzna to 32-latek pochodzący z Syrii. W Niemczech mieszka od 2015 roku.

ZDF informuje, że śledczy taktują ten incydent jako "akt terrorystyczny", choć minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer powiedział dziś, że nie mógł jeszcze powiedzieć, w jaki sposób to zdarzenie będzie klasyfikowane.

Dziś policja przeszukała mieszkanie w Langen na południe od Frankfurtu. Działania te były związane z wczorajszym wydarzeniem w Limburgu.

Właściciel ciężarówki powiedział w rozmowie z "Frankfurter Neue Presse", że został wypchnięty z pojazdu przez mężczyznę, który zmusił go do otwarcia drzwi.

- Czego ode mnie chcesz? - zapytał kierowca. - Nie powiedział ani słowa. Gdy zapytałem jeszcze razy, wyciągnął mnie z ciężarówki - dodał.

W podobnym zdarzeniu w grudniu 2016 roku Tunezyjczyk Anis Amri wjechał ciężarówką na zatłoczony targ bożonarodzeniowy w Berlinie. Zginęło wówczas 12 osób. Zamachowiec został zastrzelony we Włoszech cztery dni później. 

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA