fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Książę William spotkał się z rannymi w zamachach na meczety

materiały prasowe
- Ekstremistyczna ideologia musi zostać pokonana - powiedział książę William podczas wizyty w meczecie w Christchurch, w którym 15 marca doszło do zamachu przeprowadzonego przez 28-letniego Australijczyka.

Książę William, przebywający z wizytą w Nowej Zelandii, spotkał się z ocalałymi z zamachu w Christchurch.

Podczas wizyty w meczecie Al Noor, w którym w czasie ataku zginęły 43 osoby, książę mówił, że to co stało się w Christchurch było "napędzane wypaczoną ideologią, która nie zna granic".

William odwiedza Nową Zelandię w imieniu swojej 93-letniej babki, królowej Elżbiety, która pełni rolę głowy nowozelandzkiego państwa.

- Przekaz jaki płynie z Christchurch, przekaz z meczetów Al Noor i Linwood nie może być jaśniejszy. Globalna ideologia nienawiści nas nie podzieliła - powiedział książę William.

Książę odwiedził też wraz z premier Nowej Zelandii Jacindą Ardern szpital, w którym spotkał się z 5-letnią Alen Alsati, która niedawno wybudziła się ze śpiączki. Alsati i jej ojciec zostali ranni w czasie zamachu z 15 marca.

Alsati spytała księcia, czy ma córkę. William odparł: - Tak, ma na imię Charlotte... jest w twoim wieku - odpowiedział William.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA