fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Zamach samobójczy w Iranie. Są ofiary

AFP
Co najmniej trzy osoby zginęły, a 24 zostało rannych w wyniku eksplozji bomby w samochodzie przed posterunkiem policji w Czabaharze. Sprawca zamachu został zabity - podały irańskie media państwowe.

Telewizja irańska informowała również o strzelaninie w pobliżu miejsca zamachu. Miasto Czabahar jest położone w regionie Sistan i Beludżystan zamieszkiwanym przez mniejszość sunnicką (większość mieszkańców Iranu to szyici).

- Trzy osoby zginęły, są też ranni - mówił gubernator Czabaharu Rahmdel Bameri w rozmowie z irańską telewizją.

Jednocześnie poinformował on, że "terrorysta, który przeprowadził atak, został zabity" nie informując, czy zginął w wyniku eksplozji, czy został zastrzelony przez policjantów.

Wśród ofiar ma znajdować się dwóch funkcjonariuszy policji.

Irańska agencja informacyjna IRNA podała, że 24 osoby zostały ranne.

Bameri relacjonował, że policjanci "zatrzymali wypełniony materiałami wybuchowymi samochód i zaczęli strzelać do kierowcy, który następnie wysadził samochód w powietrze niedaleko komendy policji w Czabaharze.

Reuters podkreśla, że w Iranie rzadko dochodzi do zamachów bombowych, choć najczęściej do zamachów dochodzi właśnie w prowincji Sistan i Beludżystan, a ich sprawcami są członkowie sunnickich organizacji.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA