Terroryzm

Atak na chrześcijan w Nigerii. Nie żyje 14 osób

Twitter
W południowej części Nigerii w stanie Rivers zaatakowano chrześcijan wracających z noworocznych nabożeństw. Nie żyje 14 osób.

Jak poinformowano, napastników było dwóch i działali oni w dwóch różnych lokalizacjach w skoordynowanym ataku na chrześcijan powracających z kościołów po noworocznych nabożeństwach.

- Otworzyli ogień na grupę wiernych w poniedziałek około godziny 24.30 - powiedział Ugochi Olugbo, krewny jednej z ofiar, która uczestniczyła w nabożeństwie.

Jak poinformowano, jest 14 ofiar śmiertelnych i 12 rannych. - Na miejscu zginęło czternaście osób, a 12, które odniosły rany postrzałowe, przewieziono do szpitala i otrzymują pomoc lekarską - poinformowało źródło policyjne, które prosiło o zachowanie anonimowości.

Nnamdi Omoni, oficer policji ze stanu Rivers, nie potwierdził liczby ofiar. - Komisarz policji Ahmed Zaki rozpoczął obławę, aby upewnić się, że napastnicy zostali aresztowani -powiedział Omoni. - Zastępca komisarza policji, który odpowiedzialny jest za operację i inni funkcjonariusze zmobilizowani są, aby przywrócić pokój - zaznaczył.

Źródło: theguardian.com

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL