fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Strzały pod paryską katedrą Notre Dame

Google Maps
Mężczyzna zaatakował młotkiem policjanta pod paryską katedrą Notre Dame i lekko go ranił. W obronie kolegi strzelił inny funkcjonariusz trafiając napastnika w pierś. Policja początkowo otoczyła okolicę kordonem bezpieczeństwa, ale akcja została już zakończona.

Prefektura policji zaleca unikanie okolic Notre Dame

Według doniesień "Le Figaro" napastnik zaatakował młotkiem funkcjonariusza prefektury policji i lekko go ranił. Kolega policjanta strzelił do mężczyzny i unieszkodliwił trafieniem w pierś. Policja zamknęła okolicę. 900 osób zamknięto w katedrze. Służby sprawdzały, czy napastnik nie miał wspólnika. Według francuskich mediów pochodzący z Algierii napastnik podaje się  za "żołnierza kalifatu", a przed atakiem krzyknął "To za Syrię!".

Francuskie służby pozostają w stanie podwyższonej gotowości od ataku w 2015 roku, gdy dżihadyści zabili w Paryżu 130 osób.

"Usłyszałam dwie eksplozje, które przypominały wystrzały" - opowiadała wysłannikowi francuskiego dziennika "Le Figaro" amerykańska turystka Abigail. "Ludzie zaczęli uciekać z placu przed katedrą, a policja natychmiast otoczyła teren".

Źródło: BBC, Le Figaro
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA