ATP Finals: Tsitsipas się nie poddaje

Dominik Thiem zagra w półfinale Masters, Stefanos Tsitsipas jeszcze ma na to szansę. Obrońca tytułu wygrał 6:1, 4:6, 7:6 (8-6) z Andriejem Rublowem

Publikacja: 17.11.2020 23:09

Mecz Tsitsipas – Rublow zaczął się od zaskakująco wysokiej przewagi greckiego tenisisty. Jego rywal tak jak dwa dni wcześniej wydawał się nie wytrzymywać stresu pierwszego startu w wielkim finale ATP Tour. W drugim secie gra się jednak wyrównała, Rosjanin zaczął lepiej serwować, dodał energii uderzeniom, a gdy ta poprawa spotkała się ze spadkiem koncentracji Greka, na tablicy wyników pojawił się remis.

Rozstrzygający set miał najwięcej dramatyzmu, choć do stanu 6:6 o wygrywaniu gemów decydowało podanie. Tie-break zaczął się lepiej dla Greka, lecz desperackie ataki Rosjanina dały mu wyrównanie, potem nawet piłkę meczową, którą zmarnował popełniając podwójny błąd serwisowy. Tsitsipas pierwszego meczbola nie zmarnował.

Po drugiej serii meczów sytuacja w Grupie Londyn 2020 jest dość jasna: Rublow na pewno nie awansuje do półfinału, Thiem, austriacki lider grupy, po doskonałym meczu z Rafaelem Nadalem jest już w czwórce najlepszych. W czwartek Hiszpan i Tsitsipas zagrają o start w półfinale.

Wieczorna wygrana debla Wesley Koolhof i Nikola Mekitć (7:6 (7-5), 6:0 z Rajeevem Ramem i Joe Salisburym) dała awans zwycięzcom do półfinału i przypieczętowała brak awansu Łukasza Kubota i Marcelo Melo. W czwartek, w bezpośrednim spotkaniu zdecyduje się, czy w czwórce najlepszych debli będą Ram i Salisbury, czy Kevin Krawietz i Andreas Mies.

Program na środę otwiera o 13. spotkanie deblowe Mate Pavić i Bruno Soares – Marcel Granollers i Horacio Zeballos, następnie nie przed 15. odbędzie się mecz Alexander Zverev – Diego Schwartzman. Sesję wieczorną zaczną o 19. debliści: John Peers i Michael Venus kontra Juergen Melzer i Edouard Roger-Vesselin, dzień zakończą (nie przed 21.) Novak Djoković i Daniił Miedwiediew.

> ATP Finals 2020

Grupa Londyn 2020 – II runda: D. Thiem (Austria) – R. Nadal (Hiszpania) 7:6 (9-7), 7:6 (7-4); S. Tsitsipas (Grecja) – A. Rublow (Rosja) 6:1, 4:6, 7:6 (8-6). Tabela: 1. Thiem 2-0 4-1; 2. Nadal 1-1 2-2; 3. Tsitsipas 1-1 3-3; 4. Rublow 0-2 1-4.

Grupa Mike Bryan – II runda: K. Krawietz, A. Mies (Niemcy) – Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia) 6:2, 7:6 (7-5); W. Koolhof, N. Mekitć (Holandia, Chorwacja) – R. Ram, J. Salisbury (USA, W. Brytania) 7:6 (7-5), 6:0. Tabela: 1. Koolhof/Mektić 2-0 4-1; 2. Krawietz/Mies 1-1 3-2; 3. Ram/Salisbury 1-1 2-3; 4. Kubot/Melo 0-2 1-4.

2 / 3
Wiadomo kiedy i z kim zagra Iga Świątek. Polski czwartek w Rzymie
Iga Świątek powalczy w Rzymie. Z Aryną Sabalenką spotka się dopiero w finale?
Dobre losowanie Igi Świątek w Rzymie. A Hubert Hurkacz? Może zagrać z legendą
Madryt: Iga Świątek wygrala 20. turniej w karierze. Na to zwycięstwo czekała bardzo długo