fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tenis

Tenisistka dusiła się podczas meczu Australian Open

Taki jest stan powietrza w Melbourne, gdzie mimo ogromnego zanieczyszczenia zdecydowano o przeprowadzeniu kwalifikacji do Australian Open.
AFP
Mimo trwających wciąż w Australii pożarów w Melbourne trwają kwalifikacje do Australian Open. Meczu pierwszej rundy nie skończyła Słowenka Dalila Jakupović, która zaczęła się dusić na korcie.

Mimo fatalnego stanu powietrza spowodowanego trwającymi wciąż pożarami i dodatkowo utrudniającej grę temperatury w okolicach 40 stopni Celsjusza organizatorzy zdecydowali o rozpoczęciu rozgrywek, opóźniając je tylko o godzinę.

Słowenka Dalila Jakupović rozgrywała mecz pierwszej rundy ze Szwajcarką Stefanie Voegele.

Już w drugim secie Jakupović musiała przerwać grę z powodu duszności. Zawodniczka nie była w stanie złapać oddechu. Przy 28-letniej zawodniczce pojawiła się pomoc medyczna, ale Słowenka nie była w stanie ukończyć meczu i zeszła z kortu.

Tenisistka przyznała, że była bardzo wystraszona, nigdy wcześniej nie miała takich problemów. Słowenka stwierdziła, że zawodniczki sądziły, iż ze względu na zanieczyszczenie powietrza nie będą dziś grać, ale skoro organizatorzy zadecydowali inaczej - musiały wyjść na kort, by uniknąć kary.

To jednak nie jedyny przypadek problemów zdrowotnych zawodników. Przerwanego z powodu kaszlu meczu nie skończyła też Kanadyjka Eugenia Bouchard, a Maria Szarapowa przerwała pokazowe spotkanie.

Źródło: rp.pl, RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA