fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Minął termin umowy, ale rozmowy Hawe i wierzycieli trwają

Bloomberg
W ciągu dwóch tygodni może się okazać, jaka będzie przyszłość światłowodowej grupy, której głównym akcjonariuszem był uwikłany w aferę podsłuchową biznesmen Marek Falenta.

Z poniedziałku na wtorek upłynął termin, w jakim miało dojść do podpisania szczegółowej umowy restrukturyzującej grupę Hawe z jej głównymi wierzycielami i inwestorem – spółką zależną CFI Holding (dawnego Intakusa).

Spółka zależna CFI Holding, łódzki Central Fund of Immovables, ma przystąpić do umowy restrukturyzacyjnej, zapewniając środki na wykup obligacji światłowodowej grupy. Pieniądze chce pozyskać z emisji obligacji skierowanej do Open Finance. W październiku podpisano list intencyjny w tej sprawie.

Wykup papierów dłużnych grupy Hawe był z kolei warunkiem podpisania umowy restrukturyzującej z największymi wierzycielami: Agencją Rozwoju Przemysłu i Alior Bankiem. – Termin minął, ale rozmowy prowadzimy nadal – mówi Joanna Zakrzewska, rzeczniczka należącej do Skarbu Państwa ARP.

Gdy ARP wypowiedziała Hawe Telekom z grupy Hawe umowę pożyczki z 2010 roku, wymagalny dług grupy wobec niej to 80 mln zł. Do zamknięcia tego wydania „Rzeczp...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA