fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bardziej optymistyczne prognozy dla sieci 5G

123RF
Urszula Zielińska
Ponad miliard aktywacji usług sieci mobilnych nowej generacji 5G wykażą operatorzy za sześć lat – mówią zrewidowane prognozy.

Takie szacunki rozwoju dyskutowanej dziś w Europie technologii zawiera opublikowana we wtorek listopadowa edycja Ericsson Mobility Report.

Szwedzka grupa przewiduje, że w związku z przyspieszeniem prac nad technologią 5G i jej standaryzacją w 2023 r. w zasięgu takich sieci będzie na świecie 20 proc. populacji.

To spora zmiana w porównaniu z zaledwie lipcową edycją raportu, w której spodziewano się, że w 2022 r. odsetek ten wyniesie 15 proc. Większy optymizm autorów raportu wynika z jednej strony z przyspieszenia prac standaryzacyjnych, z drugiej – z oczekiwań, jakie wobec 5G mają dziś osoby w wieku 19–24 lat (tzw. milenialsi). To może być sygnał, że operatorzy mogą liczyć, że popyt na 5G pojawi się nie tylko ze strony przemysłu czy miast, ale będą nim też zainteresowani indywidualni użytkownicy.

Raport Ericssona dowodzi, że dziś z jakości sieci komórkowych nie wszyscy są zadowoleni, a milenialsi wystawiają im dużo słabsze oceny niż ich rodzice. Jedyn...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA