fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Rosja: Kolejny incydent z Superjetem 100. Pasażerowie polecieli Airbusem

Anna Zvereva [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Flickr
Samolot Aerofłotu Suchoj Superjet 100, który w sobotę miał odlecieć z Uljanowska na moskiewskie lotnisko Szeremietiewo, zmuszony był przerwać start z powodu awarii systemu hydraulicznego.

„Suchoj Superjet 100 obsługujący lot SU1389 przerwał start z prędkością 55 kilometrów na godzinę z powodu awarii pierwszego systemu hydraulicznego” - poinformowały w sobotę rosyjskie media.

Jak podaje agencja TASS, pilotów o awarii hydrauliki miał poinformować czujnik w kokpicie, a załoga postanowiła przerwać start.

Pasażerowie, którzy znajdowali się na pokładzie maszyny Aerofłotu, ostatecznie odlecieli z Uljanowska do Moskwy Airbusem A320 w niedzielę rano - poinformował dyrektor generalny lotniska Siergiej Nakonieczny.

Awaria miała miejsce dwa tygodnie po tym, jak inny Suchoj Superjet 100 Aerofłotu zapalił się podczas awaryjnego lądowania w Moskwie. Maszyna zawróciła na Szeremietiewo po awarii pokładowej elektroniki zaledwie 30 minut po starcie. W wyniku pożaru zginęło 41 z 78 osób znajdujących się na pokładzie.

Źródło: rp.pl/ TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA