fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Australia: Muzułmanie chcą mieć własną "Świnkę Peppę"

youtube
Australijska Rada Imamów (ANIC) apeluje do rodziców o zbieranie środków na wyprodukowanie bajki dla dzieci, która będzie propagować wartości islamu - informuje BBC.

Chodzi o wyprodukowanie kreskówki, która byłaby muzułmańską alternatywą dla popularnej na całym świecie bajki o śwince Peppie (wyprodukowana w Wielkiej Brytanii kreskówka emitowana jest w ok. 180 krajach świata - w tym w Polsce). Fabuła bajki miałaby być skupiona wokół miasteczka zamieszkanego w większości przez muzułmanów.

Produkcją muzułmańskiej bajki ma zająć się firma One4Kids, która chce zebrać 20 tysięcy dolarów australijskich (ok. 15 tys. dolarów) na rozpoczęcie produkcji.

"Kreskówka miałaby pokazywać dzieciom, jak to jest być praktykującym muzułmaninem a jednocześnie dobrym obywatelem i członkiem lokalnej społeczności" - głosi oświadczenie firmy One4Kids.

Firma znana jest z produkcji kreskówek, które opowiadają historie muzułmańskich proroków, wyjaśniają czym jest Ramadan i pomagają w nauce języka arabskiego.

Do wpłacania pieniędzy na rzecz One4Kids zachęca przewodniczący Australijskiej Rady Imamów Shady Alsuleiman.

- We współczesnym świecie nasze dzieci oglądają wiele różnych kreskówek, nie powinniśmy im tego zabraniać, ale powinniśmy dać im alternatywę - mówi.

Jeden z członków firmy One4Kids nie wyklucza, że kreskówka stworzona przez nią będzie podobna do "Świnki Peppy".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA