fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Uratowała rówieśniczkę. Wzruszające podziękowania matki

12-latka z Koluszek zareagowała na wpis znajomej, która zapowiedziała, że popełni samobójstwo. Dzięki szybkiej interwencji policji nie doszło do tragedii. Mieszkance Koluszek za szybką reakcję dziękowali policjanci i władze miasta.
materiały policji
Nastolatka z Koluszek uratowała swoją rówieśniczkę, którą poznała przez internet. Kiedy nowa koleżanka wyznała, że chce popełnić samobójstwo, dziewczynka powiadomiła policję.

'Obawiam się, że gdyby sprawa nie ujrzała światła dziennego, mogłoby się to skończyć tragedią" - napisała matka dziewczynki w liście do komendanta policji powiatu łódzkiego wschodniego. Policjanci wraz z władzami samorządowymi podziękowali młodej koluszkowiance.

Napisała w internecie, że chce się zabić

 

Do zdarzenia doszło 27 kwietnia. 12-letnia mieszkanka Koluszek poznała w internecie swoją rówieśniczkę. W trakcie rozmowy nowa znajoma wyznała, że chce targnąć się na swoje życie.

Młoda koluszkowianka opowiedziała wszystko starszemu bratu, a on z kolei pomógł siostrze skontaktować się z policją.

Jak podaje łódzka policja funkcjonariusze natychmiast podjęli działania. Okazało się, że dziewczynka z internetu podawała inne województwo zamieszkania oraz inny wiek. – A liczyła się każda minuta i jak najszybsze dotarcie do niej - informuje policja.

Mundurowym udało się namierzyć dziewczynę, która zapowiedziała, że popełni samobójstwo.

- Okazało się, że niepokojąca korespondencja pochodziła od 12-letniej mieszkanki Warszawy. Policjanci z Koluszek skontaktowali się natychmiast ze stołecznymi mundurowymi, którzy dotarli do zdesperowanej nastolatki. Dziewczynka przyznała w obecności mamy, że nie potrafiła sobie poradzić z obecną sytuacją i poważnie myślała o popełnieniu samobójstwa – podaje łódzka policja.

Wzruszające podziękowania

 

Po kilku dniach do komendanta policji w Koluszkach wpłynęły wzruszające podziękowania od mamy z Warszawy, z prośbą o podziękowanie dla 12-letniej dziewczynki z Koluszek oraz policjantów za działanie.

"olicjanci pojawili się u nas w domu i poinformowali mnie o sytuacji, która jak mi się wydawało, mnie nigdy nie spotka. Moje dziecko chciało popełnić samobójstwo" – napisała w liście matka dziewczynki.

Dodała, że córka nie radzi sobie z obecną sytuacją. "Ponad roczne odseparowanie od rówieśników, brak kontaktu z bliskimi, wszechobecne zakazy, ogólna złość, przygnębienie i niemoc związana z sytuacją covidową to są powody, przez które umysły młodych ludzi nie wytrzymują" – napisała kobieta.

Podkreśliła, że na szczęście sytuacja została szybko opanowana. "Obawiam się, że gdyby sprawa nie ujrzała światła dziennego, mogłoby się to skończyć tragedią" – uważa matka uratowanej dziewczynki.

Dziękowała policjantom. Dziękowała mieszkance Koluszek. "Mało jest teraz takich ludzi, ale życzę Nam wszystkim takich przyjaciół, gotowych do pomocy w najgorszych chwilach, a wszystkim Rodzicom życzę takich dzieci" – dodała.

Swój list zakończyła słowami: "Może kiedyś będę mogła podziękować Dziewczynce osobiście, ale póki co proszę o przekazanie Jej Rodzinie tej wiadomości. Dziękuję Dziewczynko z Koluszek" - zakończyła swój list mieszkanka Warszawy.

Młodzi ludzie z empatią

 

Szefostwo policji z Koluszek wraz z władzami miasta podziękowało 12-latce z tego miasta za szybką reakcję.

- To dla nas wielki zaszczyt, że w naszym mieście mamy tak rozsądnych i pełnych empatii młodych ludzi. Życzymy samych sukcesów w życiu – podała policja z Koluszek.

Służby apelują, aby wszystkie osoby w stanie głębokiego kryzysu psychicznego szukały pomocy, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Dostępny jest również antydepresyjny telefon zaufania Fundacji ITAKA 22 484 88 01

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA