fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Niemiecki prawnik nie może rozdawać kalendarza ze zdjęciami nagich kobiet

Fotolia
Niemiecki prawnik przygotował dla swoich klientów kalendarz ze zdjęciami nagich kobiet. Nie może go jednak rozdawać. Zabroniła mu izba adwokacka.

Sprawę opisuje portal tygodnika „Der Spiegel". Dotyczy ona kancelarii adwokackiej z Kolonii. Portal nie podaje nazwiska prawnika, bo wychodzi z założenia, że zależało mu na rozgłosie. Długo walczył w obronie swojego kalendarza, który nie spodobał się izbie adwokackiej, przeszedł przez kilka instancji, ale przegrał ostatecznie w landowym sądzie w Kolonii.

Izba adwokacka od początku utrzymywała, że kalendarz z kobiecymi aktami (miał trafiać głównie do warsztatów samochodowych), pod którym na każdej karcie jest wyraźnie napisane nazwisko prawnika i jego telefon, nie oddaje charakteru pracy adwokata i naraża go na utratę zaufania wobec klientów.

Sąd przyznał jej rację, powołując się na paragraf 43 b federalnego rozporządzenia dotyczącego pracy adwokatów, które zabrania reklamy niezgodnej „w formie i treści" z wykonywanym zawodem.

Przypomniał też, że ten sam adwokat próbował już kilka lat temu reklamować się w kontrowersyjny sposób i również sprawę przegrał. Wtedy chciał rozdawać filiżanki do kawy ze zdjęciem zdesperowanej kobiety, która przykłada sobie rewolwer pod brodę. „Nie trać nadziei, zgłoś się do adwokata" - głosił napis na filiżance, a żeby nie było wątpliwości, do którego – dopisane było nazwisko kolońskiego prawnika i jego telefon.

W Niemczech konkurencja wśród adwokatów jest duża - o klientów walczy ponad 160 tys. prawników- szczególnie w Kolonii i okolicach – tam jest ich aż około 13 tys.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA