fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Oświadczenie Williama i Harry'ego. "Obraźliwe spekulacje"

AFP
Książęta William I Harry we wspólnym i zgodnym oświadczeniu napisali, że za obraźliwe uważają publikowanie przez niektóre media informacji o ich rzekomo złych relacjach.

Chodzi o materiał opublikowany przez "Times of London". Według gazety książę i księżna Sussex Harry i Meghan, czują się odepchnięci od rodziny królewskiej i "zastraszani" przez księcia Williama.

Starszy brat Harry'ego miał według dziennika "nieprzyjaźnie" odnosić się do Meghan Markle, a książęta Sussex mieli być "nieustannie prześladowani". Wiliam miał też krytykować działania podejmowane przez Harry'ego.

W opublikowanym dziś oświadczeniu historię opisaną przez "Times of London" bracia nazywają obraźliwą i potencjalnie szkodliwą.

"Mimo wyraźnych zaprzeczeń gazeta opublikowała fałszywe spekulacje dotyczące wzajemnych relacji miedzy księciem Sussex a księciem Cambridge" - czytamy w oświadczeniu.

"Dla braci, którzy tak bardzo troszczą się o problemy związane ze zdrowiem psychicznym, używanie tak zapalnego języka jest obraźliwe i potencjalnie szkodliwe” - napisano we wspólnym oświadczeniu biur obu książąt.

Oświadczenie Williama i Harry'ego pojawiło się jeszcze przed zaplanowanymi na dziś rozmowami rodziny królewskiej, dotyczącymi planów księcia i księżnej Sussex. W ubiegłym tygodniu Harry i Meghan ogłosili, że zamierzają się wycofać z obowiązków wysokiej rangi członków rodziny królewskiej i dzielić życie między Wielką Brytanię a Amerykę Północną.

Decyzja ta nie była dla królowej Elżbiety II niespodzianką, bo o planach tych młodszy wnuk królowej informował już wcześniej. Zaskoczeniem dla rodziny królewskiej był jedynie termin ogłoszenia tych zamiarów. By uzgodnić szczegóły Harry i Meghan zostali wezwani przed oblicze królowej, w rozmowach uczestniczą też książę Karol i William. Maghan Markle uczestniczy w spotkaniu telefonicznie, bo wraz z synem przebywa w Kanadzie.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA