fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Spór o aligatory. Luizjana pozwie Kalifornię

Pixabay
Amerykański stan Luizjana pozywa Kalifornię w sprawie decyzji o zakazie importu i sprzedaży produktów z aligatorów. Władze stanu twierdzą, że wprowadzony zakaz zniszczy ważną gałąź przemysłu i ostatecznie może zaszkodzić podmokłym terenom, na których żyją te zwierzęta.

Luizjana uważa, że przemysł towarzyszący aligatorom odegrał kluczową rolę w przywróceniu amerykańskiej populacji tego gatunku.

"Kalifornia próbuje zniszczyć rynek amerykańskich produktów z aligatorów, mimo że w Kalifornii nie ma tych zwierząt" - przekazano w pozwie.

Zdaniem władz z Luizjany, większość nadmorskich siedlisk aligatorów jest własnością prywatną, a państwo nie ma bezpośredniej kontroli nad tym, jak te tereny są zarządzane. Możliwość handlu ma zachęcać właścicieli do podjęcia kroków, których efektem jest ochrona bagien, naturalnych siedlisk aligatorów.

Wyjaśniono, że wprowadzenie zakazu w Kalifornii spowoduje, że właściciele będą zmuszeni do ograniczenia swoich inwestycji, ponieważ nie będą w stanie utrzymać ponoszenia takich kosztów. 

Z oficjalnych danych z Luizjany wynika, że każdego roku w przemyśle wykorzystywanych jest około 300 tys. aligatorów

Źródło: AP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA