fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Powstał antykoncepcyjny zastrzyk dla mężczyzn. Działa 13 lat

PxHere
Pierwsze na świecie zastrzyki antykoncepcyjne dla mężczyzn mogą trafić do sprzedaży w ciągu sześciu miesięcy. Indyjscy naukowcy ogłosili, że zakończono badania kliniczne nad lekiem.

Antykoncepcja, która działa przez 13 lat, została wysłana do kontroli, aby otrzymać ostateczne zatwierdzenie. 

Dr RS Sharma powiedział w rozmowie z "Hindustan Times", że produkt jest gotowy i jedyne co pozostało, to otrzymać zatwierdzenie ze strony narodowego kontrolera leków.

W ramach prowadzonych badań przetestowano środek na 303 ochotnikach. Skuteczność wyniosła 97,3 proc. i nie odnotowano skutków ubocznych.

- Produkt ten można bezpiecznie nazwać pierwszym na świecie męskim środkiem antykoncepcyjnym - powiedział naukowiec.

Środek działa poprzez zastrzyk do przewodu zawierającej plemniki w pobliżu jąder. Lek zawiera polimer o nazwie Steryene Maleic Anhydride. Opracowano go w latach 70. i hamuje on produkcję plemników.

Jeśli lek zostanie zatwierdzony, będzie pierwszym męskim środkiem antykoncepcyjnym oferowanym konsumentom na całym świecie. Będzie on oferowany jako długoterminowa alternatywa dla wazektomii.

Jednocześnie opracowywany jest żel antykoncepcyjny, który zmniejsza liczbę plemników do zera. W testach wzięła udział 80 Brytyjczyków.

Źródło: Independent
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA