fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Pakistan: Chrześcijanki i Hinduski zmuszane do przejścia na islam

Pixabay
Międzynarodowa organizacja pozarządowa związana z Kościołem katolickim - Pomoc Kościołowi w Potrzebie alarmuje, że młode kobiety w Pakistanie są zmuszane do przejścia na islam.

Organizacja poinformowała, że sytuacja głównie dotyka młodych kobiet i nastolatek.

- Co roku co najmniej tysiąc dziewcząt jest porywanych, gwałconych i zmuszanych do nawrócenia się na islam, a nawet zmuszanych do zawarcia małżeństwa ze swoimi oprawcami - poinformował katolicka prawnik Tabassum Yousaf.

W związku z sytuacją zorganizowano w Karaczi konferencję prasową, w której wziął udział kardynał Joseph Coutts i kilku przywódców muzułmańskich.

Przymusowe nawrócenia uderzają głównie w pakistańskie mniejszości religijne, głównie chrześcijan i hinduistów.

Poinformowano o jednym przypadku z Lahore, gdzie 14-letnia chrześcijanka została porwana i zmuszona do poślubienia swojego porywacza. Policja poinformowała później rodziców, że zarejestrowano dla niej dokument nawrócenia.

Obecnie pakistańskie prawo zezwala na zawarcie małżeństwa po skończeniu 16 lat, organizacja chce, by wiek ten podniesiono do 18 lat.

Zwrócono również uwagę, że rodziny często rodziny mają utrudnioną walkę przed sądem, gdy podejmują walkę z porywaczami.

Zdaniem Yousaf państwa zachodnie i międzynarodowe media mogą wiele zrobić, aby chronić mniejszości religijne w Pakistanie.

Źródło: Vatican News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA