fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Dziewczynka dała nieznajomemu plik pieniędzy. "Mama kazała pomagać"

Pixabay
Policja z Bartoszyc ustaliła okoliczności zdarzenia z udziałem kilkuletniej dziewczynki, która przekazała przypadkowemu mężczyźnie plik pieniędzy. Tłumaczyła, że "mama kazała pomagać potrzebującym".

Do zdarzenia doszło 1 lipca. Do mężczyzny, który chwilę wcześniej zaparkował samochód, podjechała dziewczynka na rowerze i wręczyła plik pieniędzy.

Zaskoczonemu kierowcy powiedziała, że "mama kazała jej pomagać potrzebującym". Mężczyzna nie uzyskał więcej wyjaśnień, ponieważ dziewczynka po chwili odjechała. 

Mężczyzna czekał na miejscu jeszcze kilkadziesiąt minut. Miał nadzieję, że ktoś zgłosi się po pieniądze, tak się jednak nie stało. W związku z tym o całej sytuacji poinformował policję.

Funkcjonariusze otrzymali opis wyglądu dziewczynki i jej roweru. Przekazane pieniądze zostały zabezpieczone. Gdy nie udało się namierzyć, policjanci zdecydowali się na opublikowanie nagrania z jej udziałem.

Dzięki podjętym przez policjantów działaniom udało się ustalić kim są rodzice dziewczynki. Jak się okazało, 9-latka nie znała wartości pieniądza i przekazała je przypadkowo spotkanemu mężczyźnie.

Rodzice dowiedzieli się o tym już w dniu zdarzenia, jednak nie wierzyli w możliwość odzyskania pieniędzy, dlatego nie zgłaszali sprawy policji.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA