fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Kraków chce pomóc w odbudowie Notre Dame

AFP
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski napisał list do mera Paryża Anne Hidalgo. Kraków oferuje pomoc przy odbudowie katedry Notre Dame. Chce ufundować witraż

„Władze i mieszkańcy Krakowa są wstrząśnięci skalą tragedii, która dotknęła miasto Paryż i całą Francję w związku z pożarem katedry Notre Dame. Jako miasto Światowego Dziedzictwa UNESCO, historyczne i kulturalne serce Polski, Kraków postrzega zniszczenie katedry Notre Dame w kategorii niepowetowanej straty. Łączymy się z paryżanami i wszystkimi Francuzami w niedowierzaniu i głębokim smutku" - napisał Jacek Majchrowski w liście do Anne Hidalgo.

"Kraków pragnie włączyć się we wspólne dzieło jej odbudowy, poprzez ufundowanie jednego z witraży - zaproponował prezydent Krakowa. Powołał się przy tym na renomę krakowski specjalistów z Muzeum i Pracowni Witrażu, realizujących zamówienia z całego świata. "Jestem przekonany, że doświadczenie i umiejętności krakowskich mistrzów witrażu, pozwoli im sprostać temu ambitnemu zadaniu" - napisał Majchrowski.

Czytaj także: Pożar katedry Notre Dame

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA