fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Warsztaty EuroWeek: MEN zlecił kontrolę. Interweniuje MSWiA

Fotorzepa, Łukasz Solski
Minister edukacji Anna Zalewska zleciła Dolnośląskiemu Kuratorowi Oświaty natychmiastową kontrolę warsztatów organizowanych przez Fundację EuroWeek - Szkoła Liderów. Sprawą zajął się również szef MSWiA Joachim Brudziński.

Fundacja EuroWeek od kilku lat organizuje obozy językowe za granicą. Podczas wakacyjnych wyjazdów oferowana jest nauka język angielskiego i możliwość poznawania obcych kultur.

Wokół warsztatów zrobiło się głośno na początku tego tygodnia. W internecie zaczęły pojawiać się zdjęcia nastoletnich dziewczyn w towarzystwie dorosłych mężczyzn. Wiele kontrowersji wywołały komentarze, które zamieścili w internecie uczestnicy wyjazdów.

W tej sprawie kontrolę przeprowadzi Dolnośląski Kurator Oświaty. 

"Pomimo faktu, że Fundacja nie jest nadzorowana przez Ministra Edukacji Narodowej, a prowadzone formy zajęć podlegają bezpośrednio nadzorowi dyrektora szkoły, do której chodzą uczestnicy tych zajęć, kiedy pojawia się podejrzenie o zagrożeniu bezpieczeństwa dziecka, reagujemy natychmiast" - czytamy w komunikacie MEN. Dalsze kroki w tej sprawie mają zostać podjęte po raporcie sporządzonym przez kuratora.

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro rozważa wszczęcie w tej sprawie postępowania. Miałoby ono zbadać doniesienia dotyczące doniesień medialnych o możliwości m.in. nadużyć seksualnych. Ziobro taką reakcję nazwał obowiązkiem państwa.

Wcześniej szef MSWiA Joachim Brudziński poinformował, że zajął się już tę sprawą.

Prezes Fundacji EuroWeek Adam Jaśnikowski opublikował na stronie fundacji oświadczenie, w którym poinformował, że wszystkie nieprawdziwe ataki są na zgłaszane do odpowiednich służb.

"Nigdy ani nasza organizacja, ani nasi wolontariusze nie byli oskarżani o żadne niestosowne zachowanie. Wszelkie pomówienia, które pokazują się w Internecie na nasz temat mają na celu zniszczyć naszą Organizację i oczernić współpracujących z nami wolontariuszami" - napisał Jaśnikowski.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA