fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

USA: Taksówkarze nie chcieli wozić przedstawicieli skrajnej prawicy

Twitter
Po wiecu zorganizowanym m.in. przez członków skrajnie prawicowej organizacji Proud Boys w amerykańskiej Filadelfii, taksówkarze odmawiali odwożenia uczestników demonstracji do domów - informuje amerykański "Newsweek".

W demonstracji - zapowiadanej na Facebooku jako zgromadzenie "patriotów i kochających konstytucję Amerykanów" oraz zwolenników "prawa i porządku, prawa do broni, obrońców życia, obrońców amerykańskich wartości i przeciwników nielegalnej imigracji" - wzięło udział ok. kilkudziesięciu osób. Jednocześnie w lewicowej kontrdemonstracji przeciwko wiecowi uczestniczyło kilkaset osób - relacjonuje "Newsweek".

Członkowie Proud Boys mieli w trakcie demonstracji ścierać się z kontrmanifestantami, w tym z członkami organizacji Antifa. W związku z udziałem w starciach aresztowane zostały cztery osoby.

Kiedy po wiecu na miejscu demonstracji i kontrdemonstracji zaczęły pojawiać się taksówki, taksówkarze - informowani przez kontrdemonstrantów o tym, że mają odwozić przedstawicieli skrajnej prawicy, odmawiali realizowania kursów - relacjonuje "Newsweek".

"To całkowicie surrealistyczne" - napisał na Twitterze korespondent serwisu Vice News Tess Owen. "Faszyści próbują łapać taksówki, ale kierowcy zostawiają ich, kiedy tylko zorientują się co się dzieje" - dodał.  

 

Źródło: Newsweek
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA