fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

PFN porozumiała się z fundacją Kusznierewicza

PFN
Polska Fundacja Narodowa zawarła ugodę z fundacją Mateusza Kusznierewicza Navigare.

Na początku maja Polska Fundacja Narodowa nie przedłużyła umowy z Fundacją Navigare i Mateuszem Kusznierewiczem. Zarząd PFN tłumaczył wówczas, że decyzja ta wynika z braku zaufania do fundacji założonej przez żeglarza.

Polska Fundacja Narodowa zapowiedziała na początku roku, że w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w rejs dookoła świata wyruszy jacht. 

"Polska100 to projekt, którego celem jest promocja Polski na świecie.Oceaniczny jacht regatowy pod polską banderą, z polską załogą, na której czele stanie Mateusz Kusznierewicz, wypłynie w rejs dookoła świata. Załoga przepłynie 40 tysięcy mil morskich, odwiedzi pięć kontynentów i 100 portów oraz wystartuje w regatach żeglarskiego Wielkiego Szlema, czyli słynnych klasykach, takich jak: Sydney-Hobart, Fastnet, Newport-Bermuda czy Middle Sea Race" - informuje na swojej stronie internetowej PFN.

Czytaj więcej:

Polska Fundacja Narodowa straciła zaufanie do Mateusza Kusznierewicza

Polską załogą nie będzie kierował Mateusz Kusznierewicz. Zarząd PFN nie przedłużył z nim umowy, która wygasła 30 kwietnia.

- Jestem bardzo zaskoczony i rozczarowany. Krew mnie zalewa. 4 lata pracy nad projektem, zatrudnieni ludzie, tyle odpowiedzialności... - powiedział Mateusz Kusznierewicz, komentując decyzję zakończenia współpracy z nim przez Polską Fundację Narodową.

Po dwóch miesiącach PFN i Navigare doszły do porozumienia. 

"Strony wyrażają ubolewanie, iż do zakończenia współpracy doszło w efekcie zdarzeń i faktów niezwiązanych bezpośrednio z realizacją Projektu. Jednocześnie strony zgadzają się, że dla dobra projektu sportowego, polegającego na udziale w regatach oceanicznych, jak też wizerunku Polski i dalszych działań oraz projektów realizowanych przez Polską Fundację Narodową – zakończenie współpracy jest rozwiązaniem najlepszym" - czytamy w komunikacie.

"Polska Fundacja Narodowa, reprezentowana przez Prezesa Cezarego Andrzeja Jurkiewicza i Fundacja Navigare, reprezentowana wyłącznie przez Prezesa Piotra Obidzińskiego, oświadczają, że zawarte porozumienie rozwiązuje i zamyka wszelkie kwestie dotyczące realizacji Projektu przez Fundację Navigare, w tym wszystkie rozliczenia finansowe" - przekazano.

"Strony informują, że podmioty powiązane z Panem Mateuszem Kusznierewiczem dokonały korekt wadliwych faktur, które zostały zaakceptowane przez Fundację Navigare. Strony wyraziły zgodę na opublikowanie dokumentów związanych z korektami faktur oraz zajęciem egzekucyjnym Komornika. W związku z powyższym budżet Projektu został należycie skorygowany i zabezpieczony. Panu Mateuszowi Kusznierewiczowi nie przysługiwało i nie przysługuje żadne wynagrodzenie z tytułu realizacji Projektu" - informuje PFN

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA