fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Irlandia zużywa mniej prądu niż "poszukiwacze" bitcoinów

123RF
Ilość energii zużywana do tzw. wykopywania bitcoinów użyta w tym roku jest większa niż roczne zużycie energii w 160 krajach świata - wynika z analizy przeprowadzonej przez serwis PowerCompare.co.uk.

Bitcoin to kryptowaluta, którą można zdobywać za pomocą tzw. wykopywania - skuteczność "wykopywania" bitcoinów uzależniona jest od stosunku mocy obliczeniowej, wniesionej do sieci przez dany komputer, do sumy mocy obliczeniowej, wniesionej przez wszystkie węzły.

Jak się okazuje zaangażowanie komputerów w "wykopywanie" bitcoinów jest tak duże, że - choć do końca roku pozostał jeszcze miesiąc - już dziś zużyta na ten cel energia jest większa niż roczne zużycie energii przez Irlandię i przez większość państw Afryki.

Łącznie w 2017 roku - według danych PowerCompare.co.uk - na "wykopywanie" bitcoinów zużyto 29,05 TWh energii elektrycznej (roczne zużycie prądu w Irlandii to ok. 25. TWh).

Najwięcej "kopalni" bitcoinów istnieje w Chinach - wynika z danych Matiego Greenspana, analityka z platformy eToro, którego cytuje "Business Insider". 

Bitcoin istnieje na rynku kryptowalut od 2009 roku.

Źródło: Business Insider
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA