Społeczeństwo

Bliskie spotkanie z Magdą Hueckel

Filip Ćwik
26 czerwca w Barze Studio odbędzie się spotkanie z polską portrecistką Magdą Hueckel.

Wieczór przygotowany został w ramach projektu "Portret osobisty, czyli bliskie spotkanie z…”, w którym udział brało czterech polskich portrecistów. Jest on nową propozycją nawiązującą do znanego cyklu „Wszyscy Jesteśmy Fotografami”. Organizatorzy, w czasach wykonywania popularnych „selfie”, zachęcają do skupienia się na człowieku, uchwyceniu osobowości portretowanego oraz tego, kim jest, bądź co widzi w nim fotografujący.

Do udziału w sesji zaproszonych zostało siedem wybranych przez artystkę osób, które brały udział w poprzedzającej ją rekrutacji. Zgłoszenia musiały zostać uzasadnione chęcią udziału w sesji lub wyjaśnieniem, czym jest dla kandydata portret osobisty. Spotkanie z portretowanymi miało charakter rozmowy, poznania artysty oraz bohaterów. W efekcie powstały zdjęcia portretowe mieszkańców Warszawy.

Spotkanie Magdy Hueckel z publicznością oraz bohaterami fotografii, które odbędzie się w warszawskim Barze Studio zakończone zostanie dyskusją. Podczas spotkania odbiorcy będą się dowiedzieć o metodach pracy i sposobie portretowania. Bohaterkami spotkania będą Magda Hueckel oraz reżyserka teatralna Anna Smolar, która łączy w sobie świat fotografii i teatru w jedną sztukę opowiadania o ludziach oraz ich emocjach.

Magda Huckel ukończyła wydział malarstwa i grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Jest  laureatką stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jej pasją jest sztuka wizualna, fotografia teatralna oraz scenografia. Swoje prace prezentowała podczas wystaw indywidualnych oraz grupowych na całym świecie, w tym między innymi w Tate Britain w Londynie, Fotohuset w Kristiansand i La(b) Galerie Artyfact w Paryżu. W 2002 roku z Agatą Serafin założyła duet fotograficzny o nazwie Hueckelserafin. Artystka współpracuje również z Tomaszem Śliwińskim w zakresie realizacji filmowych jako scenarzystka oraz operator. Ich dokument „Nasza klątwa” był nominowany do Nagrody Akademii Filmowej i otrzymał szereg nagród na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych.

Spotkanie z Magdą Hueckel odbędzie się 18 czerwca w warszawskim Barze Studio o godzinie 19:00.

Więcej informacji na stronie www.wszyscyjestesmyfotografami.pl

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL